ZH 24 prekonala 100-tis. hranicu a stúpa

27. júna 2024 Napísal: Osobná preprava Bez komentára

Najnižšie evidenčné číslo vozidla (ŠPZ) kantónu Zürich, «ZH 24», sa práve draží a záujem je obrovský. Po krátkom čase od začiatku aukcie dosiahla ponuka neuveriteľných 100’000 frankov.

Aktuálne sa v Zürichu koná aukcia na číslo «ZH 24». Vo štvrtok na poludnie bola najvyššia ponuka 100’000 frankov, pričom zaznamenaných bolo už 70 prihodení. Historicky najvyššia suma za ŠPZ v tomto kantóne bola 226’000 frankov, čo je suma, ktorú v novembri 2022 zaplatil jeden záujemca za značku «ZH 100».

Historická aukcia s významným kontextom

Aukcia je spojená s postupom švajčiarskej futbalovej reprezentácie do osemfinále Európskeho šampionátu, čo dodáva tejto udalosti zvláštny význam. Všetky výťažky z aukcie poputujú do štátnej pokladnice, a teda budú prospešné pre obyvateľov Zürichu.

Mario Fehr, ktorý má na starosti aj dopravný úrad, komentoval sitáciu slovami: „Po skvelých zápasoch v skupinovej fáze pokračuje dobrodružstvo našej futbalovej reprezentácie a všetkých jej fanúšikov v osemfinále. «ZH 24» je symbolom futbalového leta plného emócií. Teším sa na ďalší zápas našej reprezentácie a dúfam, že turnaj pre nich bude trvať čo najdlhšie.“

Aukcia pokračuje

Doteraz bolo najnižším evidenčným číslom vozidla «ZH 50», ktoré bolo minulý august predané za 202’000 frankov. Päťmiestne a nižšie kontrolné čísla sú v kantóne Zürich dostupné len prostredníctvom týždenných aukcií dopravného úradu. Aktuálna aukcia skončí o šesť dní, pričom počiatočná cena bola stanovená na 8’000 frankov.

Táto aukcia potvrdzuje, že zberateľský a symbolický význam kontrolných značiek ŠPZ môže dosiahnuť neuveriteľné výšky. Pre nadšencov a zberateľov ide o jedinečnú príležitosť získať kúsok histórie a prispieť k podpore verejného blaha v danom meste alebo regióne.