Preprava osôb z adresy na adresu

21. augusta 2020 Napísal: Osobná preprava Bez komentára

Každá preprava osôb z adresy na adresu má svoje výhody a svoje nevýhody. Pozrite sa s nami, aké to sú.

Osobá preprava môže fungovať na rôznych modeloch prepravy. Tie základné sú dva:

  • preprava po predom určenej trase
  • preprava z adresy na adresu

Preprava osôb po predom určenej trase môže byť buď s fixnými zastávkami vo veľkých mestách alebo s predom neurčenými zastávkami, takže naloženie a vyloženie klienta sa dohodne na určenej trase a jej blízkom okolí.

Preprava osôb z adresy na adresu je opakom prvého modelu. Trasa po Švajčiarsku alebo Slovensku je stále iná, pretože dochádza k naloženiu alebo vyloženiu klientov presne na dohodnutej adrese.

Výhody prepravy osôb z adresy na adresu

Výhodou tohto modelu je, že klient v deň cesty nemusí riešiť žiadnu inú dopravu na miesto vyzdvihnutia a aj v mieste vystúpenia je hneď vo svojom cieli. Táto výhoda sa dôrazne prejavuje hlavne pri cestách, kedy spolu s vami cestuje aj vaša objemná batožina.

V prípade, že využívate prepravu po predom určenej trase, určite poznáte ten pocit pred cestou. Odchod si musíte naplánovať, aby ste stihli spoj, poprípade poprosíte niekoho s autom.

Pri odchode ešte rozmýšľate, či ste niečo nezabudli, ale stále máte v hlave aj to, že už musíte vyraziť, aby ste nezameškali. Na miesto vyzdvihnutia musíte prísť s časovou rezervou, pretože  cestou sa môže niečo neočakávané vyskytnúť.

No a nakoniec aj na mieste musíte neraz čakať dlhšie, pretože aj osobná prepava môže mať na svojej trase neočakávané udalosti.

Preto ďalšou výhodou  cestovania z adresy na adresu je fakt, že na vodiča čakáte napríklad pri šálke kávy pred telvíziou a nie v noci na ulici v cudzom meste. Túto výhodu oceníte hlavne vo chvíli, keď sa na oblohe zatiahne a začne poriadne liať alebo je zima ako na Sibíri.

Cestovanie z adresy na adresu ocenia určite aj zákazníci, ktorí bývajú alebo sa chcú dopraviť mimo veľkých miest, kde sa verejná doprava pohybuje vo veľmi obmedzenej miere.

Platí to dvojnásobne pri švajčiarskych adresách v alpských lokalitách, ktoré sú verejnou dopravou o trochu viac preferované, ale cena cestovného je na pomery Slovenska neuveriteľne vysoká.

Dážď na ulici

Nevýhody prepravy osôb z adresy na adresu

Tak ako všetko, aj preprava osôb z adresy na adresu má svoje nevýhody. Tá najzásadnejšia je čas jazdy.

Keďže klienti nastupujú a vystupujú na dohodnutej adrese, trasa je dlhšia, a tak je len prirodzené, že dlhší bude aj čas jazdy. Aj keď je čas jazdy nevýhodu prepravy osôb z adresy na adresu, aj s týmto časom sa dá pracovať.

Našim kľúčom k úspechu je jednoznačne logistika. Na každý smer trasy, či sa jedná o smer Švajčiarsko alebo Slovensko, vyrážajú 3 vozidlá. Deň vopred už máme adresy našich zákazníkov, čiže autá pre nich posielame v 3 samostatných trasách.

Optimalizácia prebehne aj na hraniciach, kde si naše 3 vozidlá , ak je to potrebné, zákazníkov prehodia tak, aby bola aj trasa vyloženia optimalizované vzhľadom na čas.

To je dôvod, prečo sú naši zákazníci pri preprave z adresy na adresu stále spokojní. Vyskúšajte nás aj vy a rezervujte si cestu ešte dnes.