Od pondelka sú na slovenských hraniciach sprísnené kontroly

6. júla 2021 Napísal: Osobná preprava Bez komentára

Nové opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19 schválené vládou Slovenskej republiky budú platiť od 9. júla 2021. Intenzívne kontroly platných nariadení sa spustili už v pondelok.

Policajti od pondelka začali s intenzívnymi kontrolami pri vstupe na územie Slovenska. Kontroly sú zamerané na dodržiavanie karanténnych povinností cestujúcich.

Niektoré malé hraničné priechody na prekračovanie vnútorných hraníc úplne uzatvorili. Výnimku z kontrol má iba nákladná doprava.

„Kontroly sa budú vykonávať taktiež vo vytypovaných vlakoch a na vlakových staniciach. Intenzívne kontroly sa budú od pondelka vykonávať aj na letiskách,“ prezradila o kontrole opatrení hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Hraničné kontroly vykonáva policajný zbor s podporou Ozbrojených síl SR.

Zatvorené hraničné priechody:

Na hranici s Rakúskom: Bratislava (Kopčianska ulica) – Kittsee

Na hranici s Maďarskom: Veľký Kamenec – Pácin, Slovenské Nové Mesto – Sátoraljaújhely, Skároš – Holloháza, Domica – Aggtelek, Tachty – Cered a Kalonda – Ipolytarnóc

Na hranici s Poľskom: Palota – Radoszyce, Nižná Polianka – Ožena, Becherov – Konieczna, Kurov – Muszynka, Čirč – Leluchów, Lysá nad Dunajcom – Niedzica, Tatranská Javorina – Lysa Poľana, Suchá Hora – Chocholów, Bobrov – Winiarczykówka, Novoť – Ujsoly

Na hranici s Českom: Čadca – Milošová – Šance, Červený Kameň – Nedašova Lhota, Horné Srnie – Brumov – Bylnice, Nová Bošáca – Březová, Moravské Lieskové – Strání, Vrbovce – Velká nad Veličkou, Skalica – Sudoměřice, Brodské – Lanžhot, cestné prejazdy Kohútka, Drietoma – časť Liešna, Stará Myjava, Kykula, Predpoloma a Javorina.

Kontroly sa týkajú aj cestujúcich, ktorí využívajú medzinárodnú prepravu osôb.