Hranice SK|AT|DE|CH sú zatiaľ bez obmedzení

22. augusta 2020 Napísal: Osobná preprava Bez komentára

Zhoršujúcou sa situáciou s novonakazenými na nový koronavírus v celej Európe, sú sociálne siete preplnené otázkami, ako to vyzerá na hraniciach.Keďže naše vozidlá brázdia cesty medzi Slovenskom a Švajčiarskom pravidelne, máme nie len aktuálne oficiálne informácie o obmedzeniach na hraniciach, ale aj reálne skúsenosti.

Ak chcete cestovať s našou osobnou prepravou, rezervujte si cestu ešte dnes.

Hranica Slovensko – Rakúsko

Tranzit pre Slovákov cez Rakúsko je stále bez obmedzení. Nariadené však je prejsť cez túto krajinu bez zbytočného zastavovania, o čom rakúska polícia alebo úrady môžu vyžadovať ústne alebo písomné prehlásenie.

Pri našich cestách sme zatiaľ nezaznamenali, že by niekto niečo od nás na hranici požadoval. Občas sa na hraniciach vyskytnú námatkové kontroly, ktoré zatiaľ nekomplikujú ani dopravu a ani hladký prechod hranicou.

Hranica Rakúsko – Nemecko

Podobne ako v Rakúsku, aj Nemecko povoľuje tranzit cez svoje územie pre Slovákov bez obmedzení. Oficiálne nie sú zverejnené ani odporúčania, ako sa má cestujúci pri tranzite chovať.

Táto hranica je bez obmedzení, ale do Nemecka smerom na Mníchov je už dlhšiu dobu zriadné kontrolné stanovište. Niekedy sa stáva, že kontrolujú vozidlá dôslednejšie, a tak sa v niektorých prípadoch tvoria menšie kolóny.

Hranica Rakúsko – Švajčiarsko

Aj táto hranica je v štandardnom režime bez obmedzení. Síce sa na hraniciach väčšinou stále nachádza pohraničná stráž, kontroly nie sú zamerané na prevenciu pred šírením COVID-19.

Naši šoféri nehlásia ani na tejto hranici žiadne obmedzenia navyše. Kontroly sú bežné, ale v režime, ako si ich pamätáme pred pandémiou.

Toto je však aktuálna situácia, ktorá sa už zajtra môže zmeniť, a preto vás budeme o prípadných zmenách informovať. Ak chcete informácie dostávať pravidelne, prihláste sa na odber na našej Facebook stránke.