Hranice medzi Slovenskom a Švajčiarskom sú stále bez obmedzení

Viacerí prispievatelia na sociálnych sieťach zisťujú informáciu o hraničných obmedzeniach ne ceste medzi Slovenskom a Švajčiarskom.

Aktuálna situácia, aj napriek vysokým počtom nových prípadov nákazy COVID-19, je pokojná. Bez obmedzení je cestovanie cez hraničné priechody ako aj povinnosti pri príchode z týchto dvoch krajín.

Informácia o žiadnych obmedzeniach sa týka tranzitu cez Rakúsko a Nemecko, a to v oboch smeroch. Jedinou povinnosťou, ktorú by cestujúci prechádzajúci Rakúskom mali splniť, je mať k dispozícii vyplnený formulár o tranzite. Tento formulár sme zverejnili už v článku Rakúšania na hraniciach môžu vyžadovať formulár o tranzite, takže si ho môžte jednoducho stiahnuť, vyplniť a podpísať.

Situácia sa však zmení už 15. novembra, kedy sa bez obmedzení na územie Slovenskej republiky dostanete iba s negatívnych testom na nový koronavírus. V rovnaký deň sa však SR začne riadiť centrálnym semaforom rizikových krajín podľa Európskeho centra pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC).

Aktuálne sa na červenom zozname nachádza aj Švajčiarsko, takže je pravdepodobné, že to tak bude aj v pondelok 15. novembra. Na túto situáciu sa budú musieť pripraviť aj spoločnosti pôsobiace v osobnej preprave, takže už čoskoro vás budeme informovať.